F.A.Q

Czujesz się zagubiony? Masz pytania? Przeczytaj poniższą sekcję w poszukiwaniu odpowiedzi. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie możesz nam je zadać poprzez formularz znajdujący się na stronie KONTAKT lub pisząc na mail: [email protected]

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOT. WIN BEZALKOHOLOWYCH

Czy wino bezalkoholowe ma smak wina?

Tak! Jak najbardziej. Dlatego to tak szałowy produkt. I jak w przypadku wina z % masz wybór – półki cenowej, szczepu winogron, poziomu kwasowości.

Czy wasze „alkohole” rzeczywiście mają 0%?

W większości tak, jeśli mają zawartość alkoholu w wysokości między 0% a 0,5% wyraźnie to oznaczamy. Jeśli dany produkt nie ma umieszczonej informacji o poziomie alkoholu, znaczy to, że jego zawartość wynosi 0%.

Czy wino bezalkoholowe mogą spożywać kobiety w ciąży?

Wina 0% mogą bezpiecznie spożywać kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią, są one całkowicie pozbawione alkoholu, więc teraz jeśli najdzie cię ochota (zachcianka) na kieliszek wina nie musisz sobie odmawiać tej przyjemności czy wybierać między przyjemnością a zdrowiem.

W jaki sposób powstają wina bezalkoholowe?

Najpierw wino powstaje w ten sam sposób jak każde inne wino. Dojrzewa w kadziach i fermentuje. Następnie alkohol jest usuwany z powstałego wina jedną z metod: wirujących stożków, destylacji, odwróconej osmozy. Niekiedy takie działania powodują utratę wody, co uzupełnia się dodatkiem soku moszczowego.

Czemu mówimy o czymś że jest bezalkoholowe skoro posiada 0,5%?

Ponieważ 0,5% jest zawartością alkoholu naturalnie występującą w naszym żołądku. Alkohol wytwarza się w ramach zachodzącego podczas trawienia procesu chemicznego. Nasze ciało nie jest wolne od alkoholu. Zawierają go również produkty po których nie spodziewalibyśmy się jego zawartości np. jogurt, kefir, sok jabłkowy, chleb razowy, kiszona kapusta, banany. Alkohol w jedzeniu wykazywany jest tylko wtedy, kiedy używany jest jako składnik lub konserwant.

0

Zacznij pisać i wciśnij enter