Typy klimatu winnic

Północna

Chłodny, wpływ Atlantyku klimat przeważa w regionach uprawy winorośli w północnej Europie, często z nie więcej niż 1300 godzin słonecznych w roku. Lata są krótkie i ciepłe, zimy mroźne, a temperatury utrzymują się do połowy wiosny, podobnie jak w Szampanii i Niemczech.

Continental

Klimat ten występuje głównie na obszarach śródlądowych Europy Środkowej. Charakteryzuje się dużymi wahaniami temperatury w ciągu roku. Morska

Klimat ciepły z dużymi wahaniami temperatur latem i zimą. Klimat ten występuje przede wszystkim w wielu regionach winiarskich w pobliżu morza, jak również w wielu krajach produkujących wino na półkuli południowej.

Śródziemnomorski

Taki klimat panuje na całym obszarze śródziemnomorskim. Charakteryzuje się ciepłymi, suchymi latami i chłodnymi, wilgotnymi zimami. Jest to idealne rozwiązanie dla świata winiarskiego.

Suchy

Bardzo ciepły klimat z niewielką ilością opadów. Bez regularnego nawadniania zraszaczami, produkcja wina jest niemożliwa. Typowe dla Australii, RPA, Chile i Central Valley w Kalifornii.

Średnia liczba godzin słonecznych w okresie od kwietnia do września

Jerez (Hiszpania) 1930 Alicante (Hiszpania) 1847 Oran (Algieria) 1784 Patras (Grecja) 1778 Montpellier (Francja) 1771 Florencja (Włochy) 1697 Mendoza (Argentyna) 1688 Palermo (Włochy) 1619 Perpignan (Francja) 1619 Adelajda (Australia) 1544 Dijon (Francja) 1433 Bordeaux (Francja) 1252 Reims (Francja) 1226

Teraz w gazetkach promocyjnych wódka ceny sprawdź nie przepłacaj !