Bezalkoholowe wesele

 w Imprezy, Zdrowie

Czy bezalkoholowe wesele to obiecujący trend czy totalny niewypał? 

Lata tradycji przyzwyczaiły nas do alkoholu na weselach. Wódka weselna i sutą nią zastawione stoły wraz z dedykowanymi etykietami. Tak pamiętamy wesela zarówno na wsiach jak i w miastach. Od jakiegoś czasu przybywa jednak śmiałków decydujących się na całkowicie bezalkoholowe wesele. Na pewno można spotkać się z mieszanymi opiniami na temat takiej decyzji wśród gości weselnych, trzeba jednak pamiętać że to para młoda decyduje i do nich należy ostatnie słowo.

Skąd pomysł na wesele bezalkoholowe?

Pamiętajmy, że kiedyś również uroczystość Pierwszej Komunii odbywała się przy zakrapianym stole – teraz nie dziwi już brak alkoholu na takiej imprezie. Podobnie sprawa ma się ze Chrztem. Coraz częściej wyprawiany jest uroczysty obiad bez wypijania zdrowia dziecka. Zwyczaje weselne również w naturalny sposób ewoluują. Wesele bez przewracających się o własne nogi gości i kłótni nad rodzinnym stołem brzmią na prawdę kusząco.

Jak urządzić wesele bezalkoholowe?

Osoby, które zdecydowały się na organizację wesela bezalkoholowego wskazują jednoznacznie, że potrzebny jest przede wszystkim świetny wodzirej. Powinniśmy szukać takiego, który ma niezwykłą charyzmę i opowiedzieć mu o swoich planach. Nie tak trudno znaleźć takiego, który już prowadził wesele bezalkoholowe. Dobry wodzirej porwie do zabawy gości oraz opracuje plan zabaw adekwatnych do klimatu wesela. Przy opracowywaniu zabaw powinniśmy zastanowić się czy bez alkoholu będą równie dobrze bawiły gości. Na stole zamiast wódki mogą pojawić się wina bezalkoholowe, szampany bezalkoholowe a nawet “alkohole bezalkoholowe“. Dobrze dobrane wino bezalkoholowe urozmaici stół oraz podkreśli smak potraw. Bezalkoholowy szampan nada się idealnie na wzniesienie toastu. Z takiego wyboru będą zadowolone również

Podsumowując:

Decyzja o alkoholu na weselu należy przede wszystkim do Pary Młodej. Organizując się na tego typu wesele powinni szczególnie zadbać o jakość zabaw oraz wodziereja. Dla urozmaicenia poczęstunku mogą zaproponować bardziej wyszukane napoje np. bezalkoholowe wina, szampany czy alkohole bezalkoholowe.

Jeśli szukamy alternatywy dla zakrapianego wesela, ale obawiamy się reakcji gości i tego czy wszystko powiedzie się dobrze na weselu, to możemy postawić na trunki nisko procentowe wraz z całkowicie bezalkoholowymi. Warto pamiętać, że nie wszyscy goście piją nawet kiedy są na weselu z procentami. W gronie naszych gości znajdą się m.in. seniorzy, matki karmiące, ciężarne, kierowcy oraz osoby nie pijące z wyboru. Na pewno miłym zaskoczeniem będzie dla nich znalezienie na stole oryginalnych trunków bezalkoholowych.

 

Ostatnie wpisy
0

Zacznij pisać i wciśnij enter

wódka bezalkoholowa 2