Alkohol a cukrzyca

 w Zdrowie

Czy można pić alkohol z cukrzycą?

Życie z cukrzycą wymaga wielu wyrzeczeń. Należy zmienić tryb żywienia oraz dostosować swój tryb życia. Osoba żyjąca z cukrzycą staje przed wieloma dylematami oraz musi zrezygnować z pewnych rzeczy jeśli chce utrzymać dobry stan zdrowia. Jedną z takich rzeczy jest alkohol.

Nie jest on polecany w cukrzycy.  Alkohol zaburza pracę wątroby. Ponieważ jest traktowany przez ciało jako trucizna, to wszystkie swoje moce wątroba przekierowuje na zwalczanie go. Zazwyczaj jest w stanie przeciwdziałać niskim stanom cukru w organizmie przez uwalnianie zapasów węglowodanów (zmienionych na glukozę) do ciała. Jednak kiedy krąży tam alkohol, to wątroba jest zajęta tylko i wyłącznie nim, zaniedbując swoje inne obowiązki.

Co zrobić w takim razie kiedy mamy ochotę na wino, piwo czy whisky? Jest na co sposób. Od pewnego czasu na Polskim rynku dostępne są alkohole bezalkoholowe. Sprowadzane są z myślą o cukrzykach, ciężarnych, kierowcach oraz dla każdej osoby która świadomie rezygnuje z picia alkoholu. Jest to świetna alternatywa dla osób chcących w pełni uczestniczyć w imprezach (sezon grillowy w pełni) nie czując się odizolowanym. Ponieważ nie zawierają alkoholu (0,0% lub 0,5%) mogą być z powodzeniem spożywane przez cukrzyków, którzy bez obaw mogą cieszyć się towarzystwem nie licząc kieliszków.

Wino bezalkoholowe najczęściej jest uzyskiwane metodą wirujących stożków. Oznacza to w praktyce, że tradycyjne wino (z procentami) umieszczane jest w “wirówce”, która odwirowuje mechanicznie z niego alkohol. W ten sposób uzyskuje się wino bezalkoholowe, czyli dokładnie wino bez alkoholu. Alkohole bezalkoholowe typu: Gin, Whisky, Sake czy Wermut uzyskiwane są głównie przez macerację składników wykorzystywanych do produkcji ich alkoholowych odpowiedników (np. kukurydza, jałowiec, pszenica, ryż).

Dodatkowym plusem jest zachowanie przez wina bezalkoholowe wszystkich ich zdrowotnych właściwości (wzmocnienie serca, polepszone trawienie, antyoksydanty) przy wyeliminowaniu ich negatywnego skutku dla zdrowia (przy okazji obniżając ich kaloryczność do ok. 17kcal/100ml.).

Polecamy zakupy w naszym sklepie cukrzykom oraz wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie.

Ostatnie wpisy
0

Zacznij pisać i wciśnij enter

piwo bezalkoholowe zdrowie bieganie