Jakie wino pić w ciąży

 w Wino w ciąży

Jakie wino pić w ciąży?

Wiele kobiet w ciąży miewa niecodzienne zachcianki. Organizm ciężarnej kobiety to mieszanina hormonów, szczęścia i niepokoju. Ciało potrafi wysyłać sprzeczne sygnały, a mózg nadaje na „nowych częstotliwościach”. Pewnego dnia ciało może się domagać czegoś wbrew zdrowego rozsądkowi. Klasyczny ogórek z czekoladą, to jeszcze nic! Wiele kobiet potwierdza nagły napad chęci na… tynk ze ściany, czy wodę po gotowaniu ziemniaków. Zachciankom można się poddać lub z nimi walczyć. Nie jest to łatwe jeśli obiekt naszego pożądania jest tuż obok.

Ochota na lampkę wina w ciąży?

Choć może się to wydawać dziwne to podczas cudownego stanu jakim jest ciąża kobiety potrafią racjonalizować praktycznie każdą zachciankę – i to w dość przedziwny sposób. Chęć na sięgnięcie po kieliszek w ciąży nie ogranicza się wyłącznie do alkoholiczek. Ba! Wiele kobiet, które na codzień nie sięgają po alkohol w ciąży mają problem aby obejść się jego smakiem. Po ciąży kiedy nasze ciało wraca do względnej równowagi dziwimy się na myśl o naszych zachciankach oraz temu w jaki sposób wydawały się one „logiczne”.

Na szczęście nie trzeba czekać 9 miesięcy (+ okres karmienia), aby cieszyć się smakiem wina. Zbawiennie powstały wina bezalkoholowe, które zyskują na popularności. Kieliszek takiego wina w ciąży nikomu nie zaszkodzi, a zaspokoi zachciankę. Pamiętajmy, że szczęśliwa mama bez zmartwień to szczęśliwsze dziecko.

Czy kieliszek wina nie szkodzi?

Wina bezalkoholowe to najprościej ujmując wina alkoholowe poddane specjalnej obróbce, która usuwa alkohol z wina. Po odwirowaniu, czy odparowaniu alkoholu z wina uzyskujemy czysty smak wina bez alkoholu. Co istotne w winach bezalkoholowych smak alkoholu nie jest zastępowany żadnym substytutem, więc otrzymane wino nie posiada ostro-kwaśnego posmaku.

Wino bezalkoholowe w ciąży, czyli jakie?

Wina bezalkoholowe tworzy się z tych samych szczepów co alkoholowe. Znajdziemy w ofercie Chardonnay, Merlot czy Cabernet. Nawet niewielka ilość alkoholu w ciąży jest szkodliwa dla dziecka, dzięki dużemu wyborowi nawet zwolenniczki win słodkich, czy wytrawnych znajdą coś dla siebie.

Wg. nas jednym ze szczepów, które sprawdzają się najlepiej w winach bezalkoholowych jest Shiraz (Syrah). Pozostawia po sobie nieco śliwkowy, korkowy posmak, co z pewnością podnosi walory wina bezalkoholowego.

Podsumowanie

W ciąży jedna z najpopularniejszych zachcianek jest chęć na smak alkoholu. Podczas wspólnych imprez i toastów ciężarne również mogą czuć się wykluczone. Warto wtedy wiedzieć, że istnieje alternatywa dla wina. Ciężarne kobiety nie są skazane na googlowanie zapytań typu: „Czy mogę wypić kieliszek wina w ciąży?”, „Czy lampka wina szkodzi?”, „Alkohol w ciąży”. Wystarczy wejść do internetu i zamówić butelkę wina bezalkoholowego. Jeśli masz osoby w swoim otoczeniu w ciąży lub karmiące piersią, koniecznie podziel się z nimi tą wiedzą, bo może powstrzymać je przed dokonaniem niewłaściwego wyboru.

wino w ciąży

wino w ciąży

Polecane wpisy:
0

Zacznij pisać i wciśnij enter

grzane wino bezalkoholowe przepis