Choroby i szkodniki winogron

Mączniak prawdziwy (Oidium)

pokrywa liście i jagody winogron szarobiałym, proszkowatym nalotem i może prowadzić do utraty całej uprawy winogron.

Mączniak rzekomy (mączniak rzekomy).

Mączniak rzekomy (mączniak rzekomy) jest najgroźniejszą ze wszystkich chorób winogron. Na spodniej stronie liści tworzy się biały, puszysty nalot, który powoduje opadanie liści. Może również zainfekować grzebienie pęczków. Niedojrzałe jagody kurczą się, brązowieją i stają się skórzaste.

Szara pleśń (Botrytis cinerea)

pojawia się przy wysokiej wilgotności powietrza i atakuje jagody podczas dojrzewania. Preparaty przeciwko szarej pleśni mogą być rozpylane co najmniej cztery tygodnie przed zbiorami, aby na jagodach nie pozostały żadne środki chemiczne.

Roztocze winogronowe (opuncja figowa, Phytoptus) -

Ten niebezpieczny, niepozorny roztocz zimuje między łuskami gałek ocznych.

Świergotek winniczek.

jest ćmą, która składa jaja na pąkach kwiatostanowych. Gąsienice wychodzą z jaj i wyjadają wewnętrzne części pąków i kwiatów. Gąsienice pojawiające się pod koniec lipca wyjadają jagody od środka. Są to groźne owady, których inwazję można rozpoznać po wydzielaniu feromonów i podjąć odpowiednie działania.

Blask Doree -

jest chorobą liści, która ostatnio szeroko rozprzestrzeniła się we Francji, Włoszech i Niemczech. Liście w tej chorobie zwijają się i opadają.

"Płukanie" kwiatów -.

Zakłócenie procesu zapłodnienia kwiatów winogron z powodu chłodnej, wilgotnej pogody i braku słońca. Skutkiem tego jest mała liczba jagód na kiści. Dla winiarzy może to oznaczać poważne straty w plonach.

Chloroza (żółtaczka winogronowa) -.

Zaburzenie odżywiania roślin; powoduje zmniejszone tworzenie się chlorofilu i żółknięcie liści. Chloroza może być spowodowana brakiem azotu, magnezu lub innych minerałów w glebie, zwłaszcza w glebach zawierających dużo wapna.

Teraz w gazetkach promocyjnych wódka ceny sprawdź nie przepłacaj !