Opanowany Riesling

 w Rodzaje win, Wino w ciąży

Pochodzący z doliny Renu w Niemczech, riesling należy do win z wyższej półki. Podobnie, jak jego nazwa, oddająca ducha twardego języka niemieckiego, charakter trunku jest pełen rezerwy, ale zarazem zrównoważony. Należy on do win wytrawnych, które mogą dojrzewać przez długie lata, zyskując dzięki temu bogactwo smaku i aromatu, przechodząc od aromatów limonki do suszonych owoców.

Uprawa tej odmiany wymaga odnalezienia optymalnych warunków naturalnych dla wzrostu winorośli. Riesling niezbyt dobrze toleruje podróże i nie lubi gorąca. Najlepiej przyjmuje się w klimacie chłodnym o niezbyt dużej wilgotności.

Pomimo tego, że produkcja rieslinga w porównaniu choćby z chardonnay czy bliższym mu charakterem sauvignon blanc, to zaledwie kropla w morzu winiarstwa, od ponad stu lat niemieckie rieslingi zajmują wysokie pozycje na liście rankingowej popularnych światowych win.

Aromatyczny i zrównoważony riesling świetnie będzie harmonizować do posiłków rybnych i wieprzowiny. Sprawdzi się również jako napój do pikantnej kuchni indyjskiej.

Summary
Opanowany Riesling
Article Name
Opanowany Riesling
Description
Pochodzący z doliny Renu w Niemczech, riesling należy do win z wyższej półki. Podobnie, jak jego nazwa, oddająca ducha twardego języka niemieckiego, charakter trunku jest pełen rezerwy, ale zarazem zrównoważony.
Author
Publisher Name
MeGusta Wino Bezalkoholowe
Publisher Logo
Polecane wpisy:
0

Zacznij pisać i wciśnij enter