Niezastąpione Chardonnay

 w Rodzaje win, Wino w ciąży

Szukając wśród białych win napoju o orzeźwiającym, lekkim aromacie najlepszym wyborem będzie chardonnay. To jedno z najpopularniejszych białych win na świcie święci triumfy od dobrych kilkudziesięciu lat. Nic w tym dziwnego.

Sukces zawdzięcza miękkiemu, owocowemu smakowi z aromatem jabłka, gruszki i melona. Tym, co charakterystyczne dla tego rodzaju wina, a niespotykane wśród win białych, jest fakt, że chardonnay jest fakt leżakowania wina w dębowych beczkach. Dzięki temu chardonnay zyskuje nieco korzenny lub kokosowy posmak.

Odmianę chardonnay z powodzeniem używa się jako surowca do produkcji wielu win musujących oraz szampanów. W produkcji najlepszego chardonnay, nieprzerwanie od 1000 lat króluje Burgundia. Zasięg tego tolerancyjnego szczepu jest jednak bardzo szeroki. Uprawę tej odmiany znajdziemy również w Chinach, Kalifornii, Australii oraz Nowej Zelandii. Praktycznie w każdym z tych miejsc daje ona wino, które cieszy smakiem do którego chce się wracać.

Lekkie chardonnay doskonale komponować się będzie na naszych stołach z białym mięsem, serami oraz potrawami na bazie makaronu.

wino bezalkoholowe białe chardonnay

wino bezalkoholowe białe chardonnay

wino musujace bezalkoholowe chardonnay

wino musujace bezalkoholowe chardonnay

Polecane wpisy:
0

Zacznij pisać i wciśnij enter