Piwo bezalkoholowe – zdrowsze niż myślisz!

 w Ćwiczenia, Piwo bezalkoholowe, Zdrowie

Piwo bezalkoholowe to napój, który jeszcze do niedawna miał w Polsce, a także innych krajach, stosunkowo małą popularność. Przez miłośników piwa było ono bowiem traktowane jak napitek gorszej kategorii, z kolei osoby nie lubiące gorzkiego posmaku chmielu z tego samego powodu nie sięgały po napój bez alkoholu. Jednak ostatnimi czasy popularność piwa bezalkoholowego znacząco rośnie.

Jest to związane ze zmianą stylu życia społeczeństw, którym coraz bardziej zależy na zdrowiu i sportowej sylwetce. A piwo bezalkoholowe jest tu ciekawym składnikiem diety. Jak bowiem wiadomo, zwykłe piwo jest dość tuczące. Co prawda często podnosi się różne walory zdrowotne złotego trunku – piwo pomaga filtrować organizm, wspomaga nawodnienie organów wewnętrznych i pracę nerek – jednak jednocześnie określenie pokaźnego brzucha jako “mięsień piwny” skutecznie zniechęca do browaru osoby dbające o swój wygląd. Mało popularna jest jednak wiedza, że za to działanie piwa odpowiada właśnie alkohol, który zawiera większość kalorii piwa. Znacznie mniej kaloryczny jest słód jęczmienny czy ekstrakt chmielu, dlatego też piwo bezalkoholowe jest napojem bardzo niskokalorycznym. Oczywiście, mamy tu na myśli piwo bez żadnych dodatków smakowych i cukru – czyli po prostu zwykłe piwo bezalkoholowe, dostępne w większości sklepów.

Taki napój poleca się szczególnie w gorące dni, a także podczas intensywnego wysiłku fizycznego, gdyż bardzo dobrze nawadnia organizm i pozwala uzupełnić sole mineralne, utracone z potem. Dlatego coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe zamiast napojów izotonicznych. Piwo bez alkoholu to również świetny wybór dla smakoszy piwa, którzy z różnych powodów akurat nie mogą pić alkoholu – kierowców, kobiet w ciąży czy osób cierpiących na choroby wątroby. Na rynku istnieje bowiem wiele piw bezalkoholowych, których smak niewiele różni się od smaku prawdziwego piwa (choć nie wszystkie zaliczają się do tej grupy).

Polecamy nasze piwo bezalkoholowe Bittburger 0,0% Pils bogate w witaminy (B6, B12, kwas foliowy). Idealne uzupełni niedobory oraz nawodni organizm po wzmożonym wysiłku fizycznym.

Summary
Piwo bezalkoholowe - zdrowsze niż myślisz!
Article Name
Piwo bezalkoholowe - zdrowsze niż myślisz!
Description
Piwo bezalkoholowe to napój, który jeszcze do niedawna miał w Polsce, a także innych krajach, stosunkowo małą popularność. Przez miłośników piwa było ono bowiem traktowane jak napitek gorszej kategorii, z kolei osoby nie lubiące gorzkiego posmaku chmielu z tego samego powodu nie sięgały po napój bez alkoholu.
Author
Publisher Name
MeGusta Wino
Publisher Logo
Polecane wpisy:
0

Zacznij pisać i wciśnij enter